23 Реваз Чантурија

293
#
23
Име
Реваз Чантурија
Националност
geoГрузија
mkdNorth Macedonia
Позиција
десно крило
Висина
179
Тежина
81
Моментално игра за
ПРИЛЕП
Години
41

ПЛЕЈ АУТ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПРИЛЕП3398

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПРИЛЕП310921