39 Ралф Патрик Хаузле

8
#
39
Име
Ралф Патрик Хаузле
Националност
aut Австрија
Позиција
голман
Висина
189
Тежина
83
Моментално игра за
АВСТРИЈА
Години
27

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022АВСТРИЈА003