12 Пјотр Пјетрашик

7
#
12
Име
Пјотр Пјетрашик
Националност
pol Полска
Позиција
лев бек
Висина
202
Тежина
107
Моментално игра за
ПОЛСКА
Години
22

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОЛСКА163