55 Никола Потиќ

31
#
55
Име
Никола Потиќ
Националност
srb Србија
Позиција
десен бек
Висина
203
Тежина
90
Моментално игра за
ПРОЛЕТ
Претходни Екипи
МЕТАЛУРГ
Години
2

ЛИГА ЕВРОПА A

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МЕТАЛУРГ011

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ПРОЛЕТ13413

СУПЕРЛИГА Б

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МЕТАЛУРГ021