1 Никлас Ландин

66
#
1
Име
Никлас Ландин
Националност
den Данска
Позиција
голман
Висина
201
Тежина
102
Моментално игра за
ДАНСКА, КИЛ
Години
33

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022КИЛ012

EURO22 A

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ДАНСКА002