98 Никалај Алохин

90
#
98
Име
Никалај Алохин
Националност
blr Белорусија
Позиција
десен бек
Висина
190
Тежина
92
Моментално игра за
БЕЛОРУСИЈА
Години
23

ГРУПА Х

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021БЕЛОРУСИЈА123

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021БЕЛОРУСИЈА126