32 Мирко Алиловиќ

9
#
32
Име
Мирко Алиловиќ
Националност
cro Хрватска
Позиција
голман
Висина
200
Тежина
110
Моментално игра за
ПИК СЕГЕД
Години
36

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПИК СЕГЕД002