24 Милош Божовиќ

13
#
24
Име
Милош Божовиќ
Националност
mne Црна Гора
Позиција
лев бек
Висина
199
Тежина
97
Моментално игра за
ЦРНА ГОРА
Претходни Екипи
ТАТАБАЊА
Години
28

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ТАТАБАЊА000

EURO22 1GRUPA

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЦРНА ГОРА243