16 Микаел Агефорс

21
#
16
Име
Микаел Агефорс
Националност
swe Шведска
Позиција
голман
Висина
191
Тежина
90
Моментално игра за
АЛБОРГ, ШВЕДСКА
Години
1

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА003

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022АЛБОРГ000

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА007