65 Мацеј Уадавенија

7
#
65
Име
Мацеј Уадавенија
Националност
blr Белорусија
Позиција
десен бек
Висина
195
Тежина
83
Моментално игра за
БЕЛОРУСИЈА
Години
22

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БЕЛОРУСИЈА003