66 Мате Лекаи

34
#
66
Име
Мате Лекаи
Националност
hun Унгарија
Позиција
централен бек
Висина
190
Тежина
88
Моментално игра за
УНГАРИЈА
Години
34

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022УНГАРИЈА2173