2 Матео Мараш

81
#
2
Име
Матео Мараш
Националност
cro Хрватска
Позиција
десен бек
Висина
203
Тежина
102
Моментално игра за
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
Години
20

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР1239

ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР3249

СЕХА ЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР0125