22 Мадс Менсах Ларсен

20
#
22
Име
Мадс Менсах Ларсен
Националност
den Данска
Позиција
лев бек
Висина
188
Тежина
109
Моментално игра за
ДАНСКА, ФЛЕНСБУРГ
Години
1

ГРУПА Д

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ДАНСКА243

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ФЛЕНСБУРГ111

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ДАНСКА3117