15 Магнус Саугструп Јенсен

42
#
15
Име
Магнус Саугструп Јенсен
Националност
den Данска
Позиција
пивот
Висина
195
Тежина
105
Моментално игра за
АЛБОРГ, ДАНСКА
Години
1

ГРУПА Д

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ДАНСКА183

ЛИГА НА ШАМПИОНИ Б

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021АЛБОРГ000

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ДАНСКА3167