28 Ласе Андерсон

32
#
28
Име
Ласе Андерсон
Националност
den Данска
Позиција
лев бек
Висина
190
Тежина
98
Моментално игра за
ДАНСКА
Години
27

ГРУПА Д

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ДАНСКА043

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ДАНСКА1117