12 Иван Пешиќ

32
#
12
Име
Иван Пешиќ
Националност
cro Хрватска
Позиција
голман
Висина
194
Тежина
112
Моментално игра за
ХРВАТСКА
Претходни Екипи
МЕШКОВ
Години
2

EURO22 C

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ХРВАТСКА003