1 Иван Мацкевич

61
#
1
Име
Иван Мацкевич
Националност
blrБелорусија
Позиција
голман
Висина
190
Тежина
110
Моментално игра за
БЕЛОРУСИЈА, МЕШКОВ
Години
3

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022МЕШКОВ001

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БЕЛОРУСИЈА001