51 Иван Мартиновиќ

35
#
51
Име
Иван Мартиновиќ
Националност
cro Хрватска
Позиција
десен бек
Висина
194
Тежина
95
Моментално игра за
ХРВАТСКА
Години
25

EURO22 C

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ХРВАТСКА3163