45 Дарко Ѓукиќ

122
#
45
Име
Дарко Ѓукиќ
Националност
srbСрбија
Позиција
десно крило
Висина
191
Тежина
78
Моментално игра за
СРБИЈА, ВАРДАР 1961
Години
29

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 196121913

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 196125319

EURO22 C

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022СРБИЈА073