27 Дарио Петровски

75
#
27
Име
Дарио Петровски
Националност
mkd Македонија
Позиција
лев бек
Моментално игра за
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
Претходни Екипи
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2
Години
0

ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР009

СЕХА ЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР001

СУПЕРЛИГА Б

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 222911