9 Гоце Георгиевски

117
#
9
Име
Гоце Георгиевски
Националност
mkd Македонија
Позиција
десно крило
Висина
185
Тежина
83
Моментално игра за
МАКЕДОНИЈА, ВАРДАР 1961
Години
35

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 196101113

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 196114615

EURO22 A

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022МАКЕДОНИЈА013