16 Виктор Халгримсон

69
#
16
Име
Виктор Халгримсон
Националност
isl Исланд
Позиција
голман
Висина
200
Тежина
94
Моментално игра за
ИСЛАНД, ГОГ
Години
21

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ИСЛАНД003