19 Велимир Грујовски

102
#
19
Име
Велимир Грујовски
Националност
mkd Македонија
Позиција
Среден бек
Моментално игра за
СКОПЈЕ 2020
Години
19

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022СКОПЈЕ 2020104621