99 Васил Гогов

83
#
99
Име
Васил Гогов
Националност
mkd Македонија
Позиција
голман
Висина
190
Тежина
100
Моментално игра за
ВАРДАР 1961
Претходни Екипи
РАБОТНИЧКИ
Години
22

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 1961003

ПЛЕЈ АУТ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021РАБОТНИЧКИ0014

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 19610116

СУПЕРЛИГА Б

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021РАБОТНИЧКИ1112