14 Боби Шаген

12
#
14
Име
Боби Шаген
Националност
ned Холандија
Позиција
десно крило
Висина
190
Тежина
86
Моментално игра за
ХОЛАНДИЈА
Години
32

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ХОЛАНДИЈА093