14 Бенце Хорњак

24
#
14
Име
Бенце Хорњак
Националност
hunУнгарија
Позиција
десно крило
Висина
194
Тежина
83
Моментално игра за
ТАТАБАЊА, УНГАРИЈА
Години
23

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ТАТАБАЊА062