42 Арцјом Селвасјук

28
#
42
Име
Арцјом Селвасјук
Националност
blrБелорусија
Позиција
пивот
Висина
192
Тежина
95
Моментално игра за
БЕЛОРУСИЈА, МЕШКОВ
Години
31

ГРУПА Х

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021БЕЛОРУСИЈА233

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МЕШКОВ112

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021БЕЛОРУСИЈА256