16 Андреј Петковски

209
#
16
Име
Андреј Петковски
Националност
mkd Македонија
Позиција
голман
Висина
192
Тежина
94
Моментално игра за
ПРОЛЕТ
Претходни Екипи
Г.А.-КЛ7
Години
20

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПРОЛЕТ018