13 Ангел Хернандез

15
#
13
Име
Ангел Хернандез
Националност
por Португалија
Позиција
десен бек
Висина
188
Тежина
100
Моментално игра за
ПОРТУГАЛИЈА
Години
28

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОРТУГАЛИЈА103