ВИДЕО

video

Јотиќ за 24 Ракомет ТВ: Срам ми е…

Најефикасниот ракометар во редовите на Еурофарм Работник, Ловро Јотиќ на средбата против Мешков Брест имаше осум погодоци, а после овој дуел имаше критички коментари за прикажаното на теренот. Тој одработе добра средба, но како тим...
video

Прекин во Лига на шампиони: „Заврна“ на теренот во Букурешт (ВИДЕО)

На првиот натпревар од 6. коло во Лигата на шампионите помеѓу Динамо Букурешт и Висла Плоцк во 27. минута од натпреварот дојде до краток прекин. Невообичаено за натпревар од Лигата на шампионите поради строгите...
video

Шишкарев има очи и на тилот (ВИДЕО)

Руската репрезентација одигра одличен натпревар против Полска и славеше со убедливи 30-19 во третото коло на турнирот во аргентинскиот град Сан Хуан. Еден од најдобрите поединци на теренот заедно со Шкурински и Санталов, беше десното...
video

Имаа предност и напад на 20 секунди до крај, но не победија (ВИДЕО)

Ракометарите на Порто пропуштија голема шанса за победа против Мотор Запорожје и дозволија во последните моменти да им избега победата од раце. Тие имаа практично добиен натпревар, водеа 35:34 и имаа напад на 30 секунди...
video

Костески за 24 Ракомет ТВ: Ќе се потрудам да обезбедам место во тимот за...

Десното крило на ППД Загреб, Ненад Костески сè повеќе добива шанса и во сениорска конкуренција, а ова го промовира и во кандидат за место во тимот кој ќе биде во конкуренција за Европското првенство...
video

Брестовац: Момците мора да ме убедат дека местото им е во репрезентацијата (ВИДЕО)

Машката сениорска репрезентација на Македонија во изменет состав сомлади сили денеска се собра во Скопје и подоцна патува за Турција каде што ќе одигра две контролни средби против селекциите на Турција и Италија. Селекторот Брестовац...
video

Лекиќ сè уште испорачува магија (ВИДЕО)

Поранешната ракометарка на Вардар, Андреа Лекиќ, која во моментов игра за екипата на ЧСМ Букурешт и понатаму докажува дека игра на врвно ниво и дека може да биде максимално од корист за својот тим. Лекиќ...
video

Маџовски за 24 Ракомет ТВ: Се паметат бодовите, лошиот период ќе го заборавиме (ВИДЕО)

Ракометарот на Еурофарм Работник, кој игра на позицијата лево крило, Бојан Маџовски постигна два гола на средбата против Кокс на која битолчани славеа со 31:30. Еден од погодоците беше доста атрактивен откако доби асистенција од...
video

Гуглета за 24 Ракомет ТВ: Ми недостига атмосферата и пријателите од Македонија (ВИДЕО)

Во дресот на Кокс на средбата против Еурофарм Работник во Битола настапи и Александар Гуглета, ракометарот кој настапуваше за екипите на Металург и Пелистер. Тој мораше поразен да си замине од Битола, а вели...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ