ВИДЕО

video

СКАНДАЛ во Полска – навивач влета на теренот и нападна судија (ВИДЕО)

На натпреварот помеѓу Униметал Хрзанов и АЗС УЈК Келце од групата Д во Првата лига на Полска кој заврши 28:23 се случи неочекуван инцидент каде што беше нападнат еден од судиите. Во 49. минута од...
video

Мина само 30 секунди на теренот и доби ЦРВЕН КАРТОН! (ВИДЕО)

Ракометарот од Португалија, Тиаго Роча, кој е член на францускиот клуб, Нанси, стана вистински хит на социјалните мрежи во Франција, откако во натпреварот против Данкерк за само 30 секунди минати на терен заработи црвен...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ