ВИДЕО

video

Ремек дело на ракометните терени – ова не го можат ниту најдобрите (ВИДЕО)

Во рамките на машката ЕХФ недела, пријателски натпревар во Диселдорф одиграа и женските репрезентации на Германија и Русија. Русинките играа со втор тим, додека домаќинките имаа на располагање поголем дел од главните ракометарки па победија...
video

Зовреа страстите во Штип – груби стартови, 15 седмерци, еден „тон“ исклучувања, син картон….(ВИДЕО)

Тимот на Овче Поле СУ по вторпат сезонава успеа да слави во региоалниот двобој против штипски Астибо со 23-29. Штипјанки поведоа на стартот со 4-1, беше 7-4 и ја одржуваа предноста до средината на првиот...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ