Бундес лига

Пешевски без грешка, Штутгарт со втор триумф во серија

По победата над Ерланген во минатото коло, тимот на Штутгарт каде што настапува македонскиот репрезентативец Жарко Пешевски, забележа уште еден триумф во Бундес лигата. Штутгарт на домашен терен беше убедлив против Гепиген и победи со...

„Лавовите“ изгубија трпение – тренерот доби шут карта!

Управата на еден од најпознатите клубови од Германија, Рајн Некар Левен му врачи отказ на тенерот Кристјан Андерсон по серијата лоши резултати. Рајн Некар одамна не играл послабо и покрај тоа што имаат врвни...

Петка за Пешевски, победа и пораз на Кузмановски и Талески

Македонските интернационалци во Бундес лигата, Филип Талески, Филип Кузмановски и Жарко Пешевски со своите екипи имаа натпревари пред своите гледачи. Пешевски со Штутгарт и Кузмановски со Магдебург се радуваа на победи, додека Талески со...

Кристопанс дебитираше со три гола во Бундес и со победа над Кузмановски

Екс-ракометарот на Вардар, Даинис Кристопанс во својот прв натпревар во Бундес лигата во дресот на Фуксе Берлин дојде до победа од 25:24 против Магдебург на Филип Кузмановски. Во интересен натпревар во кој гостите беа во...

Европски и светски шампион е нов соиграч на Пешевски во Штутгарт

Екипата во кој настапува Жарко Пешевски ја очекува голема борба до крајот на сезоната во борбата за опстанок. За да помогне во остварување на таа цел во тимот пристигна поранешен репрезентативец на Германија кој...

Кристопанс не го заборава Вардар: Благодарам за спектакуларното време и сите титули

Ракометарот од Летонија, кој до средата беше дел од Вардар, а од вчера и официјално член на Фуксе Берлин до крајот на оваа сезона, Даинис Кристопанс и понатаму не може да го заборави времето...

Штутгарт и Пешевски со изненадувачка победа, скромен учинок на нашите интернационалци

Македонските претставници во Бундес лигата имаа тешки натпревари во рамки на 23. коло од најквалитетната лига во светот. На терен беа Филип Кузмановски, Филип Талески и Жарко Пешевски. Единствен кој се израдува на победата беше...

Фуксе Берлин му посака добредојде на Кристопанс (ФОТО)

Ракометарот кој до вчера го носеше дресот на Вардар, Даинис Кристопанс од денеска е веќе член на тимот на Фуксе Берлин и до крајот на оваа сезона ќе го носи дресот со број 90. Денеска...

Пешевски и Штутгарт до реми во драмата против Лајпциг

Тимот на Штутгарт каде што настапува македонскиот репрезентативец Жарко Пешевски, одигра нерешен, 25-25, со тимот на Лајпциг. Гостите на десетина секунди до крајот стигнаа до предност, 24-25, но ШТутгарт се спаси со гол во...

Лесен триумф на Миркуловски и Вецлар против фенерџијата во Бундес лигата

Вецлар и Филип Миркуловски имаа убедливо издание на гостувањето кај последнопласираниот тим на табелата Нордхорд во рамки на Бундес лигата. Вецлар го совлада Нордхорн со 31:25 и ја забележа единаесетата победа во 22. првенствено...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ