Супер лига

Радовиќ: Голема е честа да бидам капитен на Еурофарм Пелистер, се надевам ќе ја...

Црногорскиот репрезентативец Мирко Радовиќ е новиот капитен на Еурофарм Пелистер по заминувањето на Јосип Периќ во Татабања. Радовиќ вели дека е голема чест да биде предводник на битолскиот тим и се надева дека ќе ја...

Манасков: Сите заедно да го вратиме Вардар каде што припаѓа

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков е нов член на Вардар и по пауза од шест години повторно го облекува „црвено-црниот" дрес. Вардар го засилува тимот со искусен играч на позицијата лево крило кој зад себе...

ТРАНСФЕР БОМБА од Вардар: Потпиша Дејан Манасков!

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков е најновото засилување за шампионот Вардар. Левото крило прави камбек во „црвено-црниот“ тим, откако играше во Вардар во сезоната 2015/16. Тој ќе биде големо засилување за македонскиот првак, особено што Вардар...

Прилеп задржа уште еден важен играч во своите редови

Средниот бек Марио Гичев и во следната сезона ќе го носи дресот на суперлигашот, Прилеп, откако со раководството на клубот успешно ја продолжи соработката. На позицијата среден бек во прилепскиот тим настапува и репрезентативецот на...

ОФИЦИЈАЛНО: Скопје го промовираше Трајкоски

Како што најави 24Ракомет, тимот на Скопје во своите редови го донесе петтото засилување за новата натпреварувачка сезона. Станува збор за довчерашниот член на Прилеп, Владимир Трајкоски. Новиот член на Скопје настапува на средната бековска...

Тиквеш го задржа Симиќ, нов договор и за репрезентативецот Милков

Тимот на Тиквеш, кој лани стигна до петтото место во суперлигашкиот плеј-оф, активно работи на склопување на играчкиот кадар. Како што уште одамна најави 24Ракомет, капитенот Страхиња Симиќ и во следната сезона ќе ги брани...

Искусниот Ѓорѓиески се враќа во Прилеп

Екипата на Прилеп, која пред два дена ги стартуваше подготовките за новата натпреварувачка сезона, се засили со поранешниот младински репрезентативец, Пеце Ѓорѓиески. Станува збор за искусен ракометар, кој настапува на позицијата пикер. Ѓорѓиески во изминатата...

Владимир Трајкоски е нов член на Скопје

Тимот на Скопје, кој вчера ги започна подготовките за новата сезона, го донесе петтото засилување во своите редови. Станува збор за довчерашниот член на Прилеп, Владимир Трајкоски. Новиот член на Скопје настапува на средната бековска...

Хосни: Со нетрпение очекувам да играм во Битола – градот кој живее за ракометот

Екипата на Еурофарм Пелистер за новата натпреварувачка сезона ангажираше шест засилувања. Меѓу новите ракометари во македонскиот вицепрвак ѐ и репрезентативецот на Тунис, Усама Хосни, кој во редовите на „фармацевтите“ пристигна од француски Истр. Тунижанецот во...

Еурофарм Пелистер доби нов капитен (ВИДЕО)

Екипата на Еурофарм Пелистер, која моментално во Маврово ја одработува втората фаза од подготовките за новата натпреварувачка сезона, доби нов капитен. Капитенската лента во новата сезона ќе ја предводи миленикот на „Чкембари“, Мирко Радовиќ, кој...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ