понеделник, август 15, 2022

Супер лига

Голден Арт го затвори ростерот – нов договор за Илиев, камбек на Рајатоски

Тимот на Голден Арт го затвори ростерот пред стартот на новата сезона во која е повратник во суперлигашкото друштво. Како што одамна најави 24Ракомет, Ивица Илиев го продолжи договорот, а Пеце Рајатоски е повратник...

Сери: Пасијата на битолчани по ракометот е нешто ново за мене

Францускиот лев бек Руди Сери е едно од новите засилувања за тимот на Еурофарм Пелистер за следната сезона. Сери веќе гостуваше во Битола на меч од Лигата на шампионите кога играше за Бидасоа Ирун, а...

Тиквеш го затвори ростерот – ги потврди Петровиќ, Соколов и Димовски

Кавадаречки Тиквеш ги промовира последните засилувања пред стартот на новата сезона во Суперлигата. Како што најави 24Ракомет, нови десни бекови во ростерот на Тиквеш ќе бидат Мартин Димовски, кој се враќа во матичниот клуб и...

Стружани добиваат големо засилување: Велко Маркоски се враќа дома!

Некогашниот репрезентативец на Македонија, Велко Маркоски, во новата сезона би можел да се врати во матичниот клуб Струга. Според информациите на 24Ракомет, преговорите се во завршна фаза, па трансферот наскоро би можел да биде официјализиран....

РФМ им предлага на клубовите: Машкиот Суперкуп да се игра во Ѓорче Петров на...

Суперкуп натпреварот меѓу шампионот Вардар и финалистот на Купот, Еурофарм Пелистер, ќе се одигра на 28 или 29 август. Ракометната федерација на Македонија се обратила до двата клуба со предлог натпреварот да се игра на...

Тиквеш го промовира Брауновиќ, нов договор и за Велков

Тимот на Тиквеш од Кавадарци, продолжува со комплетирањето на играчкиот кадар пред стартот на новата сезона. Како што најави 24Ракомет, нов чувар на мрежата во кавадаречкиот клуб ќе биде црногорскиот репрезентативец Јагош Брауновиќ. Црногорецот е долго...

Нов македонски репрезентативец потпиша за Алкалоид

Дебитантот во новата сезона во Суперлигата, Алкалоид продолжува да ги засилува своите редови, а нов играч во амбициозниот тим е кадетскиот и младински репрезентативец на Македонија, Давид Димевски. Младиот ракометар игра на позиција лев бек...

ОФИЦИЈАЛНО: Куманово го промовираше Мрвовиќ

Како што најави 24Ракомет, прво засилување во повратникот во Суперлигата, Куманово, е ракометарот од Србија, Вучко Мрвовиќ. Раководството на клубот ја потврди соработката со младиот српски ракометар и не е исклучена можноста во екипата да...

Радовиш се комплетира – пристигнаа Ѓоргиевски и Јорданов

Суперлигашот Радовиш, кој пред неколку дена ги започна подготовките, со две нови засилувања го комплетираше тимот за новата натпреварувачка сезона. По ангажирањето на единствениот странец, средниот бек Јакша Вјештиша, како и голманот од Кичево,...

Српски репрезентативец го засили Куманово!

Екипата на Куманово, која во изминатата сезона ја освои 5. позиција во Првата лига и обезбеди пласман во македонската елита, за новата сезона го ангажираше првото засилување во своите редови. Станува збор за ракометарот од...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ