Супер лига

Корона се шири со брзина на светлината – двајца позитивни и во Прилеп!

Останаа малку суперлигашки тимови што немаа(т) позитивни случаи на коронавирус. Последен во низата е тимот на Прилеп, каде што има двајца заразени ракометари, дознава 24Ракомет. Во текот на вчерашниот ден, Еурофарм Пелистер 2 пријави исто...

Нови позитивни случаи со Ковид 19, дури осум во Пролет

На неколку дена до завршувањето на паузата во Супер машката лига поради позитивните случаи со Ковид 19 во неколку екипи, новите информации најавуваат ново одлагање со оглед на тоа што има нови позитивни случаи...

Корона повторно во Еурофарм Пелистер 2 – дваjца позитивни ракометари!

Екипата на Еурофарм Пелистер 2 се соочува со нови проблеми со коронавирусот откако еден ракометар се пожали на симптоми, а после тестирањето доби позитивни резултати. Играчот е веќе надвор од тренажниот процес и е изолиран,...

Нема спас од коронавирусот – Најмалку тројца заразени во скопски клуб

Најмалку тројца ракометари имале позитивен тест на Ковид-19 од суперлигашки клуб од Скопје, дознава 24ракомет. Во клубот веќе се прават дополнителни тестови за да се утврди дали и други играчи можеби го имаат вирусот....

Повредените се вратија во строј, Еурофарм Пелистер комплетен пред европскиот старт

На почетокот на последната работна недела пред стартот на натпреварите од Лига Европа, Еурофарм Пелистер конечно тренира во комплетен состав. Жељко Бабиќ на располагање ги има Марин Вегар и Марио Танкоски, кои се повредија на...

Одложен рестартот на машката Суперлига!

Суперлигашки ракомет, најверојатно, ќе се игра повторно од 21 октомври, иако претходно беше најавено дека групата А ќе започне да се игра од 14 октомври. Ракометната федерација на Македонија ги извести клубовите дека планот...

Пролет ги прекина тренинзите, Петар Ангелов е позитивен на Ковид 19

Голманот на Пролет, Петар Ангелов е надвор од тренажен процес, а покрај тоа што има повреда тој е позитивен и на Ковид 19. Ова беше информација која денеска ја сподели и клубот за кој Ангелов...

Вардар убедливо ја доби контролата против Металург

По одложените натпревари против Елверум и ПИК Сегед, ракометарите на Вардар ја одржуваат формата пред средбата со Фленсбург во Лигата на шампионите. Откако триумфираа против Бутел Скопје со 29-22, вечерва избраниците на Стевче Алушовски прославија...

Младите пелистерци дадоа силен отпор – Еурофарм Пелистер едвај до победа!

Во недостиг на официјални натпревари, ракометарите на Еурофарм Пелистер мора да играат пријателски средби пред стартот на СЕХА лига и Лига на Европа. Вечерва во Битола, во спортската сала „Боро Чурлевски“, избраниците на Жељко Бабиќ...

Вардар одработи контрола, победнички против Бутел Скопје

Ракометарите на Вардар ја одработија првата од двете контроли пред дуелот против Флензбург в четврток следната недела. Вардарци денеска го совладаа тимот на Бутел Скопје со 29:22 така што победнички тргнаа во финалниот дел од...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ