понеделник, октомври 19, 2020

Репрезентација

ЕХФ неделата отворена со победа – Подмладената Македонија ја надигра Турција

Репрезентативците на Македонија кои најдоа место во составот за контролите во Турција денеска ја отворија ЕХФ-неделата со триумф против домаќинот со 26:23. Со игра во која доминираа од првата до последнат минута немаа никаков...

Новите момци газат сигурно, имаат плус четири на одмор против Турција

Младите ракометари од репрезентацијата на Македонија кои добија шанса за да играат на контролните средби во Турција после првите 30 минути против домаќинот имаат убава предност од четири гола и резултат од 15:11. Македонија се...

Новите момци газат сигурно, имаат плус четири на одмор против Турција

Младите ракометари од репрезентацијата на Македонија кои добија шанса за да играат на контролните средби во Турција после првите 30 минути против домаќинот имаат убава предност од четири гола и резултат од 15:11. Македонија се...
video

Брестовац: Момците мора да ме убедат дека местото им е во репрезентацијата (ВИДЕО)

Машката сениорска репрезентација на Македонија во изменет состав сомлади сили денеска се собра во Скопје и подоцна патува за Турција каде што ќе одигра две контролни средби против селекциите на Турција и Италија. Селекторот Брестовац...

Брестовац ја собра младината и ја поведе на контрола во Турција

Ракометарите кои си обезбедија место во националниот тим за гостувањето во Турција каде што ќе бидат одиграни две контролни средби против селекциите на Турција и на Италија денеска се собраа во Скопје, но вечерва...

Новите кадети со реми отворија на Балканското првенство во Бугарија

Ракометарите кои ќе бидат дел од кадетската селекција која следното лето ќе игра на ЕХФ-шампионатот во Скопје, денеска го одиграа првиот официјален натпревар, а против домаќинот Бугарија обезбедија реми од 25:25. Во првиот дел од...

Ракометари на Eурофарм Работник, Бутел Скопје и Охрид повикани за настап за Црна Гора

Во ЕХФ неделата која ќе се одржи од 21 до 27 октомври за репрезентацијата на Црна Гора ќе играат ракометари кои настапуваат во Супер машката лига на Македонија, а се дел од тимовите на...

Брестовац го освежи составот: Кадети и младинци на контрола во сениорскиот тим

Селекторот на Македонија, Данило Брестовац ги соопшти имињата на ракометарите на кои ќе смета за ЕХФ неделата во која ќе има и две контролни средби со селекциите на Турција и на Грузија. Брестовац вклучи многу...

Познат возниот ред за кадетите: Отвораат против домаќинот на турнирот во Бугарија

Новата генерација на машката кадетска репрезентација на Македонија стартуваше со новите активности, а од денеска е на подготовки за Балканското првенство кое ќе се одржи во Бугарија. На турнирот ќе има уште две селекции, ќе...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ