Репрезентација

Новите кадети со реми отворија на Балканското првенство во Бугарија

Ракометарите кои ќе бидат дел од кадетската селекција која следното лето ќе игра на ЕХФ-шампионатот во Скопје, денеска го одиграа првиот официјален натпревар, а против домаќинот Бугарија обезбедија реми од 25:25. Во првиот дел од...

Ракометари на Eурофарм Работник, Бутел Скопје и Охрид повикани за настап за Црна Гора

Во ЕХФ неделата која ќе се одржи од 21 до 27 октомври за репрезентацијата на Црна Гора ќе играат ракометари кои настапуваат во Супер машката лига на Македонија, а се дел од тимовите на...

Брестовац го освежи составот: Кадети и младинци на контрола во сениорскиот тим

Селекторот на Македонија, Данило Брестовац ги соопшти имињата на ракометарите на кои ќе смета за ЕХФ неделата во која ќе има и две контролни средби со селекциите на Турција и на Грузија. Брестовац вклучи многу...

Познат возниот ред за кадетите: Отвораат против домаќинот на турнирот во Бугарија

Новата генерација на машката кадетска репрезентација на Македонија стартуваше со новите активности, а од денеска е на подготовки за Балканското првенство кое ќе се одржи во Бугарија. На турнирот ќе има уште две селекции, ќе...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ