Магазин

video

Обрадовиќ за 24 Ракомет ТВ: Во Македонија се играше ракомет и пред, ќе се...

Актуелниот селектор на женската репрезентација на Србија и тренер на машкиот тим на Пролетер од Зрењанин, Љубомир Обрадовиќ во сезоната 2000/01 беше и на клупата на Вардар. Тој има одлични резултати зад себе како...

Среќен роденден Благојче!

Голманот на Еурофарм Работник, Благојче Трајкоски денеска ќе прослави роденден. Ракометарот кој во 2007 година настапи на Мундијалот за јуниори во Македонија, а во 2015 година на Светското првенство за сениори денеска полни 33...

Македонскиот зет се врати дома

Некогашниот ракометар на Вардар и Металург, Александар Стојановиќ, се чини се ближи кон крајот на богатата кариера. Македонскиот зет, кој е оженет со поранешната голманка на Еуростандард и Кометал Ѓорче Петров - Семра Радончиќ, се...

Среќен роденден Сара, Андон…

На листата на славеници на роденден денеска се наоѓаат поранешна репрезентативка на Македонија и тренер кој беше дел од стручниот штаб на Македонија на Европското првенство во 2012 година. Сара Митова која веќе неколку години...

Среќен роденден Ленче!

Поранешната репрезентативка на Македонија, Ленче Илкова, која настапува во првенството на Турција денеска ќе слави роденден. Таа веќе некое време е далеку од Македонија, но и од националниот состав, а денеска полни 35 години. Роденден...

Среќен роденден Никола!

Ракометарот кој синоќа му пресуди на тимот на Веспрем бранејќи феноменално во текот на сите 60 минути, Никола Митревски доби убав подарок за својот роденден кој го прославува денеска. Репрезентативниот „чувар на мрежата“ бранеше...

Среќен роденден Индира!

Ракометарката која остави огромен белег во Кометал Ѓорче Петров и во дресот на репрезентацијата на Македонија денеска слави роденден. Легендата која секогаш го оставаше своето срце на теренот, а при враќањето од Мундијалот во Германија...

Среќен роденден Стевче!

Тренерот на Еурофарм Работник, Стевче Алушовски на ден пред големиот двобој против Веспрем ќе прослави роденден. Тој е роден на првиот ден од октомври, а денеска ќе наполни 47 години. Во својата кариера тој играше...

СЕДМЕРЕЦ: Кога топката е на линија…

Вардар победува во последна четвртина 1. 3 од 3 со 2 во 1 Среќата ги прати храбрите... И шампионите. А, европскиот шампион и сезонава има перфектен старт со три победи во првите три натпревари во Лигата...

СЕДМЕРЕЦ: Дупло голо

Вардар набрзина го „соголи“ Порто, Металург набрзина остана без бод и без тренер. 1.Вардар по вардарски Не беше ни преполно, ни премногу еруптивно, имаше и празни редови на трибини и кризни минути на терен, ама на...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ