ИГРАЧ НА КОЛО

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 5. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Натпреварите од 5. коло од Супер машката лига се развлекоа и се играа повеќе од една недела поради тоа што екипите на Бутел Скопје и Пелистер имаа натпревари од Европските купови. Сепак, со дуелот Пелистер-Пролет...

МВП на 4. коло во Супер машката лига: Крсте Андоновски (Охрид)

Играчот на Охрид, Крсте Андоновски собра најмногу гласови во анкетата за најдобар играч во 4. коло од Супер машката лига. Со 45% од вкупниот број на гласови тој се најде на првото место така...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 4. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Натпреварите од 4. коло од Супер машката лига донесоа интересни резултати. Металург кој важи за прв фаворит за освојување на првото место во регуларниот дел од сезоната имаше тежок дуел против Бутел Скопје и...

МВП на 3. коло во Супер машката лига: Давор Палевски (Работнички)

Ракометарот на Работнички, кој на средбата против Металург 2 постигна дури 16 гола дефинитивно покажа најмногу во натпреварите од 3. коло и сосема заслужено заврши на врвот во гласањето за играч на колото во...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 3. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Во 3. коло од Супер машката најинтересниот дуел беше одигран во салата „Македонско сонце“ каде што тимот на Пролет приреди големо изненадување обезбедувајќи реми против Металург.  Ова беше максимално возбудлив натпревар во кој дефинитивно...

МВП на 2. коло во Супер машката лига: Мартин Серафимов (Металург)

Десниот бек на екипата на Металург, Мартин Серафимов сезонава добива далеку повеќе минутажа во првиот тим и од него се очекува да биде еден од оние играчи кои ќе донесат плус повеќе во играта...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 2. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Во 2. коло од Супер машката лига имаше три интересни натшревари каде што решаваат гол или два за победникот. Имаше возбудувања во Струга, во Бутел и во Автокоманда, а на два од овие терени...

МВП на 1. коло во Супер машката лига: Стефан Додиќ (Металург)

Ракометаротна Металург, Стефан Додиќ имаше одличен стартна сезоната и беше еден од подобрите во редовите на актуелниот освојувач на Купот на Македонија против составот на Металург 2. Тој одработи добар натпревар, па покрај тоа што...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 1. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Со одигрувањето на средбата меѓу Пелистер и Бутел Скопје беше комплетирано првото коло од Супер машката лига, па може да се направи првиот Тим на колото за оваа сезона. Во 1. коло имаше возбудувања на...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ