ВЕСТИ

Егзодус од полскиот првак – половина Келце оди во ПИК Сегед!

Според пишувањата на унгарскиот „Еурспорт“, дури шестмина ракометари на полскиот Келце плус тренерот Талант Душебаев ќе се преселат во ПИК Сегед ова лето. Финансиските проблеми на Келце, кои очигледно нема да бидат решени, барем не...

МВП на 5. коло од плеј-оф/аут во Супер машката лига – Стефан Крстески (Јуниор...

Десното крило на Јуниор Кисела Вода, Стефан Крстески, го доби признанието за најкорисен играч, односно МВП на 5. коло од плеј-оф/аут во Супер машката лига. Крстески беше меѓу клучните ракометари во важниот триумф на тимот...

По одличната партија против Торелавега: Димитриевски во тимот на колото во Асобал лигата (ВИДЕО)

Македонскиот интернационалец Дарко Димитриевски по одличната партија во Асобал лигата против екипата на Торелавега, доби големо признание. Медиа тимот на Асобал лигата го смести левиот бек на Ваљадолид во идеалниот тим на 21. коло, откако...

Удар по реномето на СЕХА: Шампионот Веспрем ќе игра со младинци во четвртфиналето!

Српски Партизан ќе има големи шанси да се избори за двобој што носи место на завршниот турнир во СЕХА, откако шампионот Веспрем реши да игра со младинската екипа во четвртфиналето. Тимот до 21 година на...
video

Погледнете ја драмата и пенал рулетот – како Висла Плоцк испиша историја! (ВИДЕО)

Полскиот вицепрвак Висла Плоцк направи историски успех во Лигата на шампионите и за првпат ќе игра во четвртфиналето во елитното натпреварување. Ракометарите на Висла Плоцк за ривал во осминафиналето го имаа Нант и по изведувањето...

Мартиновиќ е нов „лав“, ќе му се придружи на Јагањац во Рајн Некар

Хрватскиот репрезентативец Иван Мартиновиќ ќе биде новото засилување во екипата на Рајн Некар за сезона 2024/25. Десниот бек од Хрватска со раководството на тимот од Манхјам се договори на соработка, со важност од две години,...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Охрид на гости во Битола, Вардар Неготино го чека Јуниор КВ

Денес со два натпревари ќе се комплетира вонредното 6.коло во суперлигашкиот плеј-оф/аут. Екипата на Охрид, која во досегашниот тек од плеј-оф фазата оствари само една победа, оди на изненадување во Битола кај тимот на Еурофарм...

ШОК за Нант – Висла Плоцк преку пенал рулет до историско четвртфинале во ЛШ

Екипите на Нант и Висла Плоцк во реванш натпреварот од осминафиналето од Лигата на шампионите одиграа неизвесен дуел на кој патникот во четвртфиналето се одлучуваше на пенали. Регуларниот дел од натпреварот заврши без победник, 25:25,...

Прилеп го најде лекот за Куманово

Ракометарите на Прилеп славеа против Куманово со 23-22 и му го нанесоа првиот пораз на гостинскиот тим во битката за суперлигашки опстанок. Двете екипи имаа падови и подеми на овој меч, прилепчани не погодија...

„Силната одбрана и мирниот напад беа клучот за триумфот против Радовиш“

Екипата на Струга со триумфот над Радовиш од 31:21 ја запиша втората победа во плеј-аут фазата во Суперлигата и со новата победа дојде до 9 бода на свое конто. Струга во претходното коло во неизвесен...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ