ВЕСТИ

Управата на Бундес лигата донесе важна одлука во корист на клубовите

Комисијата за лиценцирање на клубовите во Бундес лигата донесе одлука сите клубови од првата и втората лига да добијат лиценца за натпреварување за следната 2020/21 сезона. Екипите во Бундес лигата имаат обврска да исполнат одредени...

Лемго и помладиот Лемке потпишаа нов договор

Еден од покорпулентните ракометари во Бундес лигата, Јари Лемке (помладиот 23 годишен брат на Фин Лемке) доби нов договор и ја продолжи верноста кон тимот на Лемго зауште една сезона. Тој ќе игра во овој...

Голужа за инвазијата на шпански тренери: Ова е сериозен шамар за нас балканците!

Тренерот на словачкиот првак Татран Прешов, Славко Голужа, и во следната сезона ќе остане на клупата на овој тим, иако нема да игра во Лигата на шампионите, туку во Лигата на Европа. Голужа беше прашан...

Горбок: Жално е се што се работеше во Вардар да биде „фрлено во вода“!

Ракометарите на Вардар, како и сите други спортисти во време на борбата со коронавирусот, тренираат дома. Нема најава кога ќе бидат продолжени натпревари на домашна сцена, а за европските дуели ќе се знае најдоцна до...

Русите не играат, но планираат сезоната да ја завршат на терен

Меѓу последните кои ги прекинаа првенствата беа во Русите каде што останува уште да се доигра до добивањето на шампионите. Иако и таму има прекин на активностите, сосема извесно е дека ќе се чека на...

Кречмар: На 20 април ќе биде познато сè за Бундес лигата

Клубовите во Германија полека го очекуваат денот до кој беше предвидена паузата односно 22 април, а со оглед на развојот на настаните со коронавирусот тешко дека ќе може да се очекува да има натпревари. Легендата...

„Се чувствував како дел од мафијашка група што со полиција ја спроведуваат дома“

Клупската колешка на македонската репрезентативка Елена Ѓорѓиевска од Подравка, Дијана Мугоша, беше меѓу последните жители на Црна Гора што се вратија во татковината пред да бидат затворени границите поради борбата со коронавирусот. Таа патувала цел...

Македонците во Германија „на чекање“ до 16 мај!

Првичната пауза што беше најавена за Бундес лигата до 23 сепак, беше продолжена во текот на вчерашниот ден од страна на раководството на лигата. Таа ќе трае до 16 мај, а дали ќе има следно...
video

СКРИЕНА КАМЕРА: Сакаше да го исплаши соиграчот во лифт, па за малку ќе добиеше...

https://www.instagram.com/p/B9r1bAgIRgw/ Доколку го пропуштивте првото видео од скриената камера со Блаж Јанц, видеото можете да го погледнете ТУКА.  

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ