ВЕСТИ

Монпелје сигурен против Мотор Запорожје, ги претрка Веспрем и Келце на табелата

Тимот на Монпелје, според очекувањата, славеше над украинскиот првак Мотор Запорожје со 34-30 во осмото коло од Лигата на шампионите. Французите водеа со плус шест, 12-6, но мотивираните гости се вратија во натпреварот и Монпелје...

Маркоски: Добро е што остваривме победа…

Тимот на Еурофарм Работник славеше над шведскиот Савехоф со 32-31 во осмото коло од Лигата на шампионите. Повратникот во екипата, Никола Маркоски е среќен за триумфот. „Честитки за моите соиграчи за нивната игра. Како и...

Охрид прокнижи планирани бодови

Фаворитот на овој дуел немаше многи проблеми да оствари нова победа. Гостите предността започнаа да ја градат уште од почетокот. Работнички беше во резултатски приклучок само до 4:4, потоа Охрид со добри минути поведе...

ПСЖ држи чекор со Барселона, дуото Хансен и Сагосен доволно за Фленсбург

Избраниците на Раул Гонзалес и во возвратниот натпревар од Лигата на шампионите беа подобри од Фленсбург 32:30, но сега пред своите гледачи и повторно имаат ист број бодови со Барселона на врвот на табелата. Првото...
video

ХЕРОЈ НА ДЕНОТ: Радовиќ може и како бек – постигна победнички гол од девет...

Тимот на Еурофарм Работник ја забележа втората победа во Лигата на шампионите, откако вечерва во Битола триумфираше над шведскиот Савехоф со минимални 32-31. „Фармацевтите“ беа на прагот да го доживеат истото сценарио од претходните неколку...

ДРАМА во Битола: Еурофарм во последната секунда стигна до триумф над Савехоф!

По премиерната победа над финскиот Кокс, ракометарите на Еурофарм Работник го забележаа вториот триумф во Лигата на шампионите, откако во Битола го совладаа шведскиот тим  Савехоф со минимални 32-31. Гостите водеа на стартот со 1-2,...

Лазаров и Нант со минималец патуваат на реваншот со норвешкиот Арендал

Тимот на Нант, каде што настапува капитенот на македонската репрезентација Кире Лазаров стигна до минимална победа над норвешкиот тим Арендал. Во првиот натпревар од третото квалификациско коло во второто по ранг европско натпреварување, Нант едвај...

Пешевски втор стрелец во поразот на Штутгарт, победи за Талески и Томовски

Жарко Пешевски со Штутгарт забележа нов пораз во Бундес лигата, овојпат беа поразени од Бергишер пред своите гледачи со 31:25. Пешевски на мечот постигна четири гола од пет обиди и беше втор стрелец во својот...

Чаир тешко до бодовите против Спартак

Екипата на Чаир имаше тежок натпервар во 11. коло од Женската лига, на домашен терен остварија минимална победа со пресврт во последните минути над составот на Спартак со 26:25. Ракометарките на Спартак имаа добро издание...

Кастратовиќ: Металург сезонава речиси на секој меч има десет лоши минути

После вчерашниот дуел против екипата на Горење во Велење, денеска ракометарите на Металург ќе имаат ден во кој ќе одморат во Словенија, а вечерва се враќаат за Скопје каде што од утре стартува подготовката...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ