четврток, февруари 27, 2020

ВЕСТИ

ИМПОЗАНТЕН РЕКОРД: Дуелот меѓу Вардар и Пекинг го гледале повеќе од 700.000 луѓе!

Македонскиот, европскиот и СЕХА шампионот Вардар, го има рекордот за најгледан натпревар во регионалната конкуренција, откако постои ова натпреварување. Овој податок го откри Синиша Остоиќ, директорот на СЕХА лигата. „Сакам да истакнам дека СЕХА нема...

Легендата ќе го замени дресот со костум: Мојсовски дел од новата комисија за спорт...

Некогашниот репрезентативец на Македонија, кој ја извршува претседателска функција во тимот на Струга - Наумче Мојсовски, официјално доби партиска функција. Тој беше избран за претседател на Комисијата за спорт на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија. Пред неколку...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Еурофарм Работник на нов предизвик, гостува во Белорусија

Ракометарите на Еурофарм Работник денеска ќе гостуваат кај тимот на Мешков Брест и ќе имаат нова пресметка во СЕХА-лигата. Ова им е второ гостување сезонава, а во саботата загубија со гол разлика и од...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Еурофарм Работник на нов предизвик, гостува во Белорусија

Ракометарите на Еурофарм Работник денеска ќе гостуваат кај тимот на Мешков Брест и ќе имаат нова пресметка во СЕХА-лигата. Ова им е второ гостување сезонава, а во саботата загубија со гол разлика и од...

Познат возниот ред за кадетите: Отвораат против домаќинот на турнирот во Бугарија

Новата генерација на машката кадетска репрезентација на Македонија стартуваше со новите активности, а од денеска е на подготовки за Балканското првенство кое ќе се одржи во Бугарија. На турнирот ќе има уште две селекции, ќе...

Познат возниот ред за кадетите: Отвораат против домаќинот на турнирот во Бугарија

Новата генерација на машката кадетска репрезентација на Македонија стартуваше со новите активности, а од денеска е на подготовки за Балканското првенство кое ќе се одржи во Бугарија. На турнирот ќе има уште две селекции, ќе...

„Би било ненормално и нереално да имаме уште една шампионска година“

Тренерите на претставниците од Унгарија во женската Лига на шампиони на почетокот на сезоната ги истакнаа своите фаворити и очекувањата за пласман на завршниот турнир. Тренерот на Ѓер, Габор Дани не очекува дека уште...

„Би било ненормално и нереално да имаме уште една шампионска година“

Тренерите на претставниците од Унгарија во женската Лига на шампиони на почетокот на сезоната ги истакнаа своите фаворити и очекувањата за пласман на завршниот турнир. Тренерот на Ѓер, Габор Дани не очекува дека уште...

Романките бунтуваат: Ако нема премии – нема да играме за репрезентацијата!

Репрезентацијата на Романија забележа две победи во септемврискиот квалификациски циклус за EП 2020 (над Украина и Фарски Острови), но и покрај тоа ракометарките побараа состанок со претседателот на федерацијата, Александар Деду на аеродромот пред...

Романките бунтуваат: Ако нема премии – нема да играме за репрезентацијата!

Репрезентацијата на Романија забележа две победи во септемврискиот квалификациски циклус за EП 2020 (над Украина и Фарски Острови), но и покрај тоа ракометарките побараа состанок со претседателот на федерацијата, Александар Деду на аеродромот пред...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ