Меѓу натпреварите кои ќе се одиграат во текот на денешниот ден се наоѓаат неколку интересни дуели меѓу кои и три средби од Супер машката лига.
Денеска првиот натпревар се игра во Струга каде што истоимениот тим во езерски двобој ја пречекува екипата на Охрид. Гостите тука се фаворити, но се работи за дуел на кој победата им е потребна на домашните, па затоа тука може да возбудувања.
Пролет 62 е фаворит против составот на Радовиш, додека Јуниор Кисела Вода ќе има голем предизвик против екипата на КЛ 7.
Ова ќе биде интересен суперлигашки ден, а може да се очекуваат интересни средби и на Европското првенство каде што денеска уште осум селекции ќе го имаат првиот настап.
ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ
09:15ч
БОТОШАНИ – БУЗАУ (Романија 1)
10:00ч
КАЛАРАСИ – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Романија 1)
12:00ч
МИНАУР БАЈА МАРЕ – ЧСМ ФАГАРАШ (Романија 1)
12:45ч
ДОБРОГЕА СУД – СУЦЕАВА (Романија 1)
13:00ч
МАКАБИ БЕР ШЕВА – МАКАБИ ТЕЛ АВИВ (Израел 1)
РЕХОВОТ – МАКАБИ ЛЕ ЗИОН (Израел 1)
14:00ч
БНЕИ ХЕРЦЛИЈА –РАМАТ ХАШАРОН (Израел 1)
ХАПОЕЛ ЛЕ ЗИОН – НЕС ЦИОНА (Израел 1)
МАКАБИ АВИШАИ МОЦКИН – МАКАБИ ДИМОНА (Израел 1)
МАКАБИ ХОЛОН – ХАПОЕЛ КИРИЈАТ (Израел 1)
14:40ч
ЧСМ ФОЧАНИ – БАКАУ (Романија 1)
15:30ч
ТЕМИШВАР – СТЕАУА (Романија 1)
17:00ч
СТРУГА – ОХРИД (Македонија Супер машка лига)
17:25ч
ЧСМ БУКУРЕШТ – ПОТАИСА ТУРДА (Романија 1)
18:15ч
ФРАНЦИЈА – ЦРНА ГОРА (Европско првенство, жени)
УНГАРИЈА – ХРВАТСКА (Европско првенство, жени)
РЕШИЦА – ВАСЛУИ (Романија 1)
18:30ч
ПРОЛЕТ 62 – РАДОВИШ (Македонија Супер машка лига)
19:00ч
ЈУНИОР КИСЕЛА ВОДА – КЛ 7 (Македонија Супер машка лига)
СОНДЕРЈИСКЕ – РИНГСТЕД (Данска 1)
ГУМЕРЗБАХ – АЈЗЕНАХ (Германија Бундес лига 2)
АЛИНГСАС – ГУИФ (Шведска 1)
ХЕЛСИНБОРГ – РЕДБЕРГСЛИД (Шведска 1)
19:30ч
ЛИБЕК-ШВАРТАУ – КОНСТАНЦ (Германија Бундес лига 2)
20:00ч
МОНПЕЛЈЕ – ШАМБЕРИ (Франција 1)
САНДЕФЈОРД – РУНАР (Норвешка 1)
20:30ч
ДАНСКА – СЛОВЕНИЈА (Европско првенство, жени)
ХОЛАНДИЈА – СРБИЈА (Европско првенство, жени)
СТ. РАФАЕЛ – ЛИМОЖ (Франција 1)
БИЛЕР – САРЕБУРГ (Франција 2)
НИЦА – МАСИ ЕСОН (Франција 2)
САРАН – СЕЛЕСТАТ (Франција 2)
20:45ч
ПОНТО – НАНСИ (Франција 2)