Фудбал + пиво = супервикенд за Карачиќ, Дисингер и Горпишин (ФОТО)

Викендов конечно спортот се врати на терените по долгата пауза поради коронавирусот.

Сигурно многумина се израдуваа на враќањет на натпреварите од Бундес лигата, а меѓу нив и ракометарите – сегашни или поранешни на Вардар.

Кристијан Дисинге, Игор Карачиќ и Сергеј Горпишин уживаа заедно во дербито меѓу Борусија Дортмунд и Шалке.

Со добар фудбал, секогаш оди и добро пиво.