Среќен роденден Јованка!

Поранешната капитенка на Вардар, Јованка Радичевиќ сезонава го носи дресот на Будуќност. Таа денеска има роденден, а полни 33 години.

Роденден има и голманот на Металург 2 и кадетски репрезентативец на Македонија, Виктор Василевски. Тој ќе наполни 19 години.

Исланѓанецот од ГОГ, Один Тор Рикардсон, пак, денеска ќе го прослави својот 22 роденден.

Среќен роденден Јованка, Виктор и Один!