ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Без Велкова против Хрватките, се враќа Равојска

Женската кадетска репрезентација на Македонија денеска го игра последниот натпревар на Светското првенство во Скопје.

Селекторот Љубомир Савевски го одбра составот за овој дуел, а нема да може да смета на повредената Ива Велкова.

На нејзиното место во ростерот се враќа Јана Равојска, која играше на претходните натпревари.

Натпреварот за 11 место на СП се игра во СЦ „Борис Трајковски“ со почеток во 16:00 часот, а ќе го судат