Охрид вторпат подобар од Прилеп

Ракометарите на Охрид забележаа нова победа во контролните мечеви од подготвителниот период.

Во СРЦ „Билјанини Извори“, избраниците на Раде Стојановиќ го победија составот на Прилеп со 30-22.

Тест средбата подобро ја отворија гостите кои го контролираа водството во првите петнаесеттина минути.

Охриѓани во продолжение заиграа посериозно, имаа плус еден на пауза, а во вториот дел со лесни голови се одлепија на повисока разлика и до крајот рутински го довршија мечот.