Му го украде шоуто: Апелгрен се подготвуваше да забие, но Шмид погоди од зад грб (ВИДЕО)

Голманот на Рајн Некар, Микаел Апелгрен секогаш е во центарот на вниманието кога се во прашање социјалните мрежи.

И во новото видео се обиде да го направи тоа подготвувајќи се да забие во кошот, но место тоа неговиот соиграч Енди Шмид му го украде шоуто.

Најефикасниот стрелец на Рајн Некар и одличен асистент, покажа дека знае да погоди и во кош и тоа свртен со грб. Погледнете!

 

View this post on Instagram

 

Alley-oop 2.0 @mikaelalfappelgren 🧙‍♂️

A post shared by Andy Schmid (@andyschmid2) on